درباره ی ما

درباره ما

تعاونی مسکن شرکت فرهنگی ورزشی شهر در سال 1387 تشکیل و با ارسال نامه ای به سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران درخواست اختصاص زمینی بمنظور ساخت واحد مسکونی جهت کارکنان این سازمان نمود . سازمان املاک نیز متعاقب آن با ارسال نامه به شهرداری منطقه 5 درخواست اعلام کاربری زمینی واقع در بلوار فردوس ، خیابان بهار حنوبی ،خیابان وحید غربی نموده و قطعه زمین مذکور با موافقت شهرداری منطقه 5 ، سازمان املاک ، سازمان پارکها و اداره کل رفاه شهرداری به تعاونی مسکن سازمان ورزش و بخشی دیگری از آن زمین نیز به صورت مشاع به سازمان تاکسیرانی معرفی شد .
در سال 1389 اطلاعیه ای جهت عضوگیری و واریزی اعضا به مبلغ یکصد میلیون ریال بعلاوه شش میلیون ریال حق عضویت صادر و اقدام به ثبت نام تعداد 400 نفر از همکاران و متقاضیان عضویت شد . نظر به اینکه کاربری زمین خدماتی بود لذا با پیگیری های لازم از سازمان املاک ، سازمان پارکها ، اداره کل رفاه ،ستاد ساماندهی مسکن کارکنان شهرداری تهران ، معاونت شهرسازی، کمیسیون ماده 12 زمین شهری وکمیسیون ماده 5 ، سرانجام در آبان ماه سال 1391 کاربری زمین به مسکونی تغییر می بابد و در اردیبهشت سال 1392مراسم کلنگ زنی زمین با حضور رئیس وقت ستاد ساماندهی مسکن کارکنان شهرداری تهران انجام می پذیرد.
متعاقب آن طی سال های 1392 و 1393 با دریافت دوم از اعضا به مبلغ یکصد میلیون ریال و پرداخت مبلغ خرید زمین به شهرداری منطقه 5 نسبت به دیوارکشی ، تجهیز کارگاه ، تهیه برگه های معماری سازه مکانیک و تاسیسات ، طراحی نقشه ،پرداخت عوارض و هزینه های شهرداری ، تفکیک زمین به سه قطعه از یک قطعه ، افزایش تراکم از 7 به 10 طبقه ، آزمایش خاک ، خرید انشعابات و … اقدام می شود .
با توجه به تاکید مجمع عمومی تعاونی مبنی بر ساخت پروژه توسط تعاونی مسکن ، طی سال های 94 و 95 نیز اعضا موظف شدند تا نسبت به تکمیل واریزی تا مبلغ 000/000/460 ریال اقدام نمایند و همزمان نیز نسبت به طراحی نقشه ،گود برداری و اجرای فوندانسیون جهت تعداد 4 برج 100 واحدی در 14 طبقه(3 طبقه منفی و 11 طبقه مثبت)جمعا 400 واحد بعنوان برج های یاس (به نیت عنایت حضرت زهرا (سلام الله علیها)اقدام شود .
در سال 1395 پس از اجرای فوندانسیون با توجه به اینکه اکثریت اعضا امکان تکمیل سقف واریزی را نداشتند و بدلیل عدم وجود نقدینگی پروژه در مرحله فوندانسیون متوقف گردید . این توقف بعلاوه رکود بخش مسکن در سال 95 موجی از نامیدی در فضای حاکم بر این تعاونی ، آینده پروژه را با هاله ای از ابهام مواجه کرد و از طرف دیگر گود برداری صورت گرفته خطرات فراونی را برای ساختمان های مجاور ایجاد کرده بود .
لذا هیئت مدیره تعاونی با برگزاری مجمع عمومی در تیرماه سال 1395 با ارائه پیشنهاد ساخت پروژه بصورت مشارکتی با رای اکثریت مجمع تعاونی مواجه و برنامه ریزی لازم جهت این امر با برگزاری مناقصه عمومی و درج در جراید کثیرالانتشار انجام و پس از مراجعه تعداد کثیری شرکت مشارکت کننده در مناقصه با بررسی های فنی و میدانی سرانجام در دیماه سال95 با شرکت "ابنیه سازان مقاوم قربانی" اقدام به انعقاد قرارداد مشارکت ساخت نموده و از فردای امضای قرارداد کار ساخت پروژه آغاز شد .
پروژه مذکور پس از 18 ماه با نظارت دقیق فنی مهندسین ناظر و مهندسین تعاونی بر اساس جدول ساختار شکست قرارداد در تیرماه 1397تکمیل و پس از رفع نقائص و انجام پروسه انتخاب واحد اعضا بر اساس رتبه در تعاونی سرانجام در 17 شهریور سال 1397 با حضور مدیران عامل وقت و سابق سازمان ورزش ، مدیرکل وقت رفاه شهرداری ، مدیرکل تعاون استان تهران ، دکتر افشین حبیب زاده عضو شورای اسلامی شهر تهران و اعضای تعاونی و خانواده های آنها در مراسمی باشکوه افتتاح و به بهره برداری رسید .
در این مدت روند امور تعاونی زیر نظر بازرسین تعاونی منتخب مجمع و اداره کل تعاون استان تهران بوده و هرساله گزارش حسابرس قانونی در مجمع عمومی قرائت و صورتهای مالی نیز به تایید مجمع عمومی تعاونی رسیده است .
در آذرماه 1397 مجمع عمومی تعاونی تشکیل و اعضا با رای اکثریت ضمن مخالفت با انحلال تعاونی به ادامه فعالیت تعاونی رای دادند . با توجه به این تصمیم اتخاذ شده در مجمع عمومی ، بلافاصله مجمع عمومی فوق العاده تشکیل و هیئت مدیره جدید و بازرس تعاونی انتخاب گردید که این هیئت مدیره ضمن پیگیری حقوق صاحبان سهام و انجام امور تسویه پروژه قبلی در حال حاضر مقدمات عضوگیری جدید و خرید زمین برای انجام پروژه آتی را در راس برنامه های خود دارد .
پروژه برج های یاس متعلق به کارکنان سازمان ورزش شهرداری تهران از سوی اداره کل تعاون استان تهران بعنوان پروژه ای نمونه و الگویی برای تعاون ، همدلی و هم افزایی معرفی شده و این امر محقق نمیشد مگر با همراهی مجموعه مدیریت شهری ، مدیران وقت و فعلی و صبر و بردباری کارکنان سازمان ورزش و از همه مهمتر عنایت خداوند متعال که هم اوست روزی ده و روزی رسان

تماس با ما

جهت برقراری ارتباط با شرکت تعاونی مسکن فرهنگی ورزشی شهر لیتک زیر بزنید

ارتباط با ما